Fraud Blocker

רעיונות למשחקים בנסיעות ארוכות

רעיונות למשחקים בנסיעות ארוכות

17.05.16

נסיעות ארוכות, ובמיוחד עם ילדים, יכולות להיות מאתגרות ובלתי פשוטות. זו גם הסיבה בעטיה לא מעט משפחות בוחרות להזמין שירותי הסעות, הכוללים איסוף מהבית והגעה ישירות אל היעד שבו לנים. בין אם מדובר בנסיעה משפחתית לאילת הרחוקה או למצפה רמון – מי שצפויה לו נסיעה ארוכה שכזו, מומלץ לו להיערך בהתאם. איך מעבירים את הזמן? הנה כמה רעיונות למשחקים בנסיעות ארוכות:

הסעות עובדים בכל רחבי הארץ

  1. כוכב נולד בדרכים – יוצאים יחד עם המשפחה ואולי עם משפחות נוספות לטיול ביעד רחוק? הזמנתם שירותי הסעות אוטובוסים ויש גם מיקרופון באוטובוס? זה הזמן לשמוע עד כמה אתם והילדים מוסיקליים ולערוך תחרות "כוכב נולד בדרכים". כל משתתף (ילד או מבוגר) צריך לבצע שיר, ולאחר שביצע אותו – יקבל ניקוד מהקהל (מהנוסעים האחרים). מי שקיבל את מספר הנקודות הגדול ביותר, הוא הכוכב הנולד!
  2. חבילה עוברת – כולנו מכירים את המשחק הזה, בעיקר ממסיבות יום ההולדת של פעם (וגם של היום). כדי ליהנות מהמשחק החביב הזה, צריך להיערך לכך מראש ולהכין את החבילה בבית. מומלץ להכין חבילה גדולה מאד, כדי שתתאים לנסיעה הארוכה. בכל פתק, הרשום על כל עיתון בחבילה, אפשר לכתוב משימה כלשהי שיש לבצע או חידה שצריך לענות עליה.
  3.  סיפור בהמשכים – צפויה לכם נסיעה ארוכה במיוחד? הנה פעילות נחמדה נוספת שתעזור לכם וגם לילדים להעביר בקלות רבה יותר את הנסיעה. הרעיון במשחק הזה הוא לבנות סיפור בהמשכים כשכל אחד מהמשתתפים תורם לו קטע. אחד הילדים או המבוגרים מתחיל את הסיפור בכמה משפטים, המשימה עוברת ליושב לצדו, שממשיך את הסיפור וכך הלאה, עד לאחרון הנוסעים.
  4. משחק אסוציאציות – זהו משחק נהדר לנסיעות ארוכות, כזה שיכול להתאים לכל הגילאים. אחד הנוסעים זורק מילה כלשהי באוויר, וזה שיושב לצדו צריך לזרוק מילה אחרת שעולה בראשו באופן אסוציאטיבי. זוהי הזדמנות ליצירתיות, לדמיון וגם לחשיבה מחוץ לקופסא. אין חוקים למשחק הזה וכל אחד יכול לבחור בכל מילה שהיא. אפשר אחר כך גם להסביר מדוע בחר דווקא בה, ורק אחר כך להמשיך הלאה, אל המילה הבאה.
  5. מי הדמות – המשחק הכיפי הזה מתאים לגדולים יותר שבחבורה וגם לצעירים יותר, ובתנאי שבוחרים דמות ידועה שהם מכירים. אחד הנוסעים בוחר דמות מסוימת, והנוסעים האחרים צריכים לשאול אותו שאלות שהתשובה עליהן היא "כן" או "לא". ככל ששואלים יותר שאלות וככל שצוברים תשובות של כן – ניתן לזהות בקלות רבה יותר את הדמות שנבחרה.
  6. חי, צומח, דומם – גם כאן מדובר במשחק חביב במיוחד, שלא מוכרחים בשבילו נייר וכלי כתיבה ואפשר לשחק אותו גם במהלך נסיעה ארוכה. במקרה זה, מומלץ להתחלק לקבוצות, כשבכל קבוצה יהיה מבוגר אחד לפחות. בכל פעם בוחרים אות אחרת ויש להתאים לה את הפרמטרים השונים – עיר באותה האות, מקצוע באותה האות, צומח וכדומה.
  7. תשבצים – הפעילות הזו מתאימה לילדים שקוראים וכותבים, וכמובן – גם למבוגרים. אם צפויה לכם נסיעה ארוכה, קחו אתכם לאוטובוס שהזמנתם תשבצים שתוכלו לפתור יחד עם הילדים. ודאו שהתשבצים ברמות שונות, ושיש ביניהם כאלו שמתאימות לגיל הילדים.


נסיעה ארוכה יכולה להיות כיפית ומהנה, ובתנאי שנערכים לה בצורה נכונה. חשוב להזמין מראש חברת הסעות ומוטב שתהיה זו חברה מקצועית ומיומנת. מומלץ לבדוק מול נציגיה האם יש באוטובוס המוזמן מיקרופון ואולי גם טלוויזיה ולתכנן בהתאם את הפעילויות.

חשוב לעשות מספר עצירות במהלך הדרך, במיוחד כשמדובר בנסיעה ארוכה מאד, ולו כדי להתרענן ועל מנת לעזור לילדים לעבור את הנסיעה בקלות רבה יותר.

אולי יעניין אותך גם:

Inner page top right section

*
*
*
אנא מלא פרטיך

Inner video popup section

Inner page banner popup section

Inner page FB section

בואו לפגוש אותנו בפייסבוק