Fraud Blocker

הסעות תלמידים למוסדות חינוך

הסעות תלמידים למוסדות חינוך

06.12.15

כל תלמיד נדרש, כמובן, להגיע לבית הספר מדי יום. אלא שבלא מעט מקרים, פרמטר המרחק משחק תפקיד ומקשה על התלמידים ומשפחותיהם לעשות זאת. בדיוק למטרה זו, החליט מספר החינוך להגדיר קבוצות שונות אשר זכאיות לשירותי הסעות תלמידים מטעמן של הרשויות המקומיות הרלוונטיות.

על פי תקנות משרד החינוך, זכאות להסעות ניתנת במספר תנאים, כאשר התנאי הבסיסי הוא מרחק העולה על שני קילומטרים בין מקום המגורים של התלמיד או התלמידים לבית הספר (עד כיתה ד'), או עולה על שלושה קילומטרים בגילאים מבוגרים יותר. כמובן שגם ביישובים בהם אין מראש בתי ספר ומוסדות חינוכיים אחרים, נדרש מהרשות המקומית לדאוג להסעות, בסבסוד מלא או חלקי (בהתאם למאפייני המקרה הספציפיים).

המפתח: חברת הסעות מהשורה הראשונה

עד כה לשון החוק. מה שחשוב להדגיש הוא האופן בו שירותי ההסעות האלה יכולים להיות מסופקים הלכה למעשה. באופן לא מפתיע, ההתבססות של הרשויות המקומיות (וההורים) צריכה להיות על חברות הסעות, אשר מנוסות בביצוע סוג זה של נסיעות. החברה הזו צריכה לעמוד בדרגות הגבוהות ביותר של איכות ומקצועיות.

שירותי הסעות המבוצעים למטרה זו לא משאירים כל מקום לפשרות. הנסיעה עצמה צריכה להיות הבטוחה ביותר האפשרית, כפי שנראה בהמשך, כאשר מכוח האדם של החברה נדרש שיהיה מנוסה ומקצועי. רק בדרך זו ניתן יהיה להבטיח שהתלמידים יגיעו לבית הספר לא רק בזמן, אלא גם כשהם בריאים ושלמים.

בטיחות כמילת המפתח

כשזה נוגע להסעות תלמידים לבתי הספר, ברור שאין כל מקום לפשרות מבחינת בטיחות הנסיעה. הדבר בא לידי ביטוי במספר דרישות שרצוי מאד שהחברה האמורה תספק, דרישות הנוגעות הן לכלי הרכב, הן לנהגים והן להתנהלות החברה. בין הדרישות המרכזיות:הסעות תלמידים למוסדות חינוך

  • הקפדה של הנהגים על כך שכל ילד יחגור חגורת בטיחות.
  • הכשרה מיוחדת של הנהגים בתחום הסעת התלמידים, כמו גם רישיון הכוללת חותמת המעידה שהנהג האמור "רשאי להסיע תלמידים".
  • מאפייני כלי הרכב – בהתאם לתקנות משרד התחבורה, רק רכבים שגילם נמוך מעשר שנים, ואשר בהם מותקן מזגן, יכולים להסיע תלמידים.
  • אבזור ראוי של הרכב – פנסים לאיתור בעת פתיחת דלת הרכב, ערכת עזרה ראשונה, ערכת כיבוי אש וכיוצא בזה.
  • הימצאות מערכות בטיחות אקטיביות בכלי הרכב עצמם: למשל, מערכת התרעה לשכחת ילדים ברכב ההסעות, שנועדה למנוע מהאסונות שהתרחשו לא פעם בישראל להתרחש פעם נוספת.
  • פעילות שוטפת של קצין בטיחות בחברה.

ההתאמה למשימה הספציפית

גם אם חברת הסעות עומדת בכל הדרישות שפורטו מעלה (כמו גם דרישות חיוניות אחרות), לא בטוח שהיה יכולה להעניק את שירותי ההסעה עבור המקרה הנתון. במעמד בחירת החברה חשוב לבחון את אזורי מתן השירות שלה: ישנן חברות רבות הפועלות בפריסה ארצית, אך לא כולן

זמינותה של חברת ההסעות מהווה פרמטר נוסף שיכול וצריך להיכנס לתוך משוואת הבחירה שלה. נהוג לפנות אליה ולקבוע אם אנשיה הסדר קבוע, כלומר, הסעות הניתנות בכל אחד מימות השבוע, או אפילו לכל אורך השנה. כמובן שבתרחישים אחרים יש צורך למצוא חברה המספקת מענה נקודתי, בעת הצורך, כאשר מרבית החברות יכולות להציע גם את השירות הזה.

הכל מתחיל בתכנון

סוגיה משמעותית אחרת שיש לתת עליה את הדעת היא שתהא חברת ההסעות אשר תהא, חשוב לתכנן עם אנשיה את מסלולי ההסעות באופן מלא. יש לבנות מסלול, רצוי קבוע, וזאת בהתאם למקום המגורים של התלמידים: שימו לב שנהוג לאפשר איסוף בנקודות ספציפיות, ולא בהכרח מכל בית של כל תלמיד. ההסעה צריכה להתבצע בזמנים הגיוניים, וזאת בהתאם לשעות תחילת וסיום הלימודים של התלמידים שלוקחים בה חלק.

צרו קשר עוד היום לתיאום הסעות תלמידים העונים על צרכיכם!

שירותים נוספים של חברת רון גל הסעות:

אולי יעניין אותך גם:

Inner page top right section

*
*
*
אנא מלא פרטיך

Inner video popup section

Inner page banner popup section

Inner page FB section

בואו לפגוש אותנו בפייסבוק