Fraud Blocker

הסעות עובדים במודיעין

הסעות עובדים במודיעין

02.02.23

מיקומה הגיאוגרפי הייחדי של העיר מודיעין באמצע הדרך בין תל אביב לירושלים, מאפשרת לתושביה לעבוד הן באזור ירושלים והן באזור תל אביב.

ההשלכות של מגפת הקורונה

בזמן מגפת הקורונה עובדים רבים עבדו מביתם וכאשר שבו בהדרגה לעבודה הסתבר להם שפקקי התנועה הפכו למכת מדינה. כל אחד מהם בילה שעות על גבי שעות בכל יום על הכביש, הן בדרך לעבודה והן בדרך בחזרה. מצב זה יצר תסכול עצום בקרב העובדים וההנהלות בחברות השונות חיפשו פתרונות יצירתיים לשינוי מצב זה.

הסעות עובדים במודיעין

אחת הפעולות המוצלחות שביצעו בחברות רבות היא מעבר לשיטה של הסעות עובדים במודיעין. המגמה היא להסיע את העובדים הן בבוקר והן אחרי הצהרים במיניבוסים או באוטובוסים, וזאת על פי כמות העובדים בכל אזור. בדרך זו העובדים מגיעים הרבה יותר מהר כיוון שהנסיעה מתבצעת בנתיבי התחבורה הציבוריים שיש בהם פחות רכבים ולכן הדבר מקצר באופן משמעותי את זמני הנסיעה.

היערכות למערך ההסעות

בכל חברה ביצעו סקר מגורים של העובדים כדי לתאם לוגיסטית את ההסעות. מודיעין היא עיר גדולה ולכן ריכזו מידע על כמות התושבים בכל שכונה. יש שכונות שגרים בהן עובדים בודדים ושכונות אחרות כמו בוכמן שיש בהן עובדים רבים. על פי הקרבה הגיאוגרפית נקבע אם יהיה אוטובוס אחד שיבצע את הסבב הקבוע בכל יום בכל שכונות העיר, או לחלופין יהיו אלו שני מיניבוסים שכל אחד מהם יאסוף עובדים בחלק מסוים של העיר ובתום האיסוף ימשיך למקום העובדה. בדרך חזרה קווי ההסעות הם זהים ועם ההגעה למודיעין, מתבצע פיזור על פי הסבב הקבוע.

נוחות מקסימלית לעובדים

העובדים קיבלו את החלטת ההנהלה לגבי ההסעות בשמחה עצומה, עכשיו הם לא צריכים לקום מוקדם בבוקר כדי לקוות שרמת הפקקים היא סבירה ובכל זאת להיתקע פרקי זמן ארוכים בדרכים. הם מרוצים מהעובדה שהרכבים של הסעות עובדים במודיעין אוספים אותם בבוקר מביתם והם נוסעים בניחותא ברכב ההסעות עד המשרד. סוף סוף העובדים מגיעים בזמן בכל בוקר ומשתתפים בכל הישיבות הנדרשות.

זאת לעומת הימים שבהם הם נהגו ברכב הפרטי שלהם ואיחרו לישיבות או לחלופין השתתפו בחלק מהישיבות בזום מהסלולרי תוך כדי נהיגה בעומסי התנועה.

העבודה מתחילה מוקדם בבוקר

לרוב העובדים יש תחושת שייכות חזקה למקום העבודה שלהם ולכן ברגע שהם עולים להסעה בבוקר, הראש שלהם כבר בעבודה. לכן הם מתחילים בביצוע המשימות השוטפות שלהן, באמצעות קבוצות הווטס אפ שהפכו לכלי עבודה ממדרגה ראשונה. אחרים פותחים את הלפ טופ ומתחילים לקרוא מיילים, לענות על פי הצורך ולבצע פעולות שונות שמקדמות מהלכים יום יומיים על פי התפקיד שלהם. פרק הזמן של השהות בהסעה הופך להיות חלק מיום העבודה ומדובר בניצול מקסימלי של הזמן במהלך הסעות עובדים במודיעין.

חוזרים הביתה בזמן

בעבר הורים רבים הגיעו בכל יום בשעות המאוחרות הביתה ולא נהנו משעות הפנאי עם ילדיהם. כשמדובר בילדים קטנים, הדבר הוא אקוטי. מי שהיה אמור להוציא את הילדים מהגנים ומהצהרונים איחר באופן קבוע לאור הפקקים בדרכים.

כעת כאשר יש הסעות עובדים במודיעין, התחיל עידן חדש. ההסעות יוצאות בזמן שנקבע ממקום העבודה, הנהגים נוסעים בנתיבי התחבורה הציבוריים וכך העובדים מגיעים בשעה סבירה הביתה. מדובר בשינוי משמעותי באיכות החיים של כל בני הבית.

עבודה היברידית

יש מקומות עבודה ששינו את דפוסי העבודה שלהם בעקבות מגפת הקורונה והעבודה במשרד היא רק כמה ימים בשבוע ואילו בשאר הימים כל אחד מהעובדים מבצע את העבודה מביתו. בדרך זו יש ימים שכל העובדים נמצאים במשרד וכל הישיבות רוכזו במועדים האלו ואילו בשאר הימים הכול מתבצע דרך הזום או בעבודה עצמית. לאור זאת הסעות עובדים במודיעין תואמו רק בימים האלו לרווחתם של העובדים.

מהפך כלכלי לעובדים

עובדים אשר עד עתה נסעו בכל יום ברכב הפרטי שלהם לעבודה הלוך וחזור, שילמו בכל חודש סכומי כסף משמעותיים עבור דלק לאור העלויות הגבוהות מצד אחד והשהייה הארוכה בפקקים מצד שני. מעבר לכך היו להם עלויות שוטפות של טיפולים במוסך, ביטוח, אגרות רישוי שנתיות ועוד. אך כאשר הנהלת החברה תיאמה הסעות עובדים במודיעין ההוצאות החודשיות עבור אחזקת הרכבים ירדו באופן דרסטי. במקום למלא דלק בכל כמה ימים, כעת ממלאים אחת לחודש, פרקי הזמן בין טיפול לטיפול התארכו באופן משמעותי והעובדים מרגישים את העובדה שההוצאות שלהן הרבה יותר נמוכות.

יש משפחות שבעקבות הסעות עובדים במודיעין הפסיקו כמעט לחלוטין להשתמש ברכב והגיעו למסקנה שהם יכולים להסתדר גם עם רכב אחד בלבד. לכן הם מכרו את הרכב שלהם וכך ההוצאות הקשורות לרכב, נעצרו לחלוטין.

שביעות רצון של העובדים

רוב העובדים עושים כל שניתן כדי לקדם את ענייניה של החברה שבה הם עובדים ולכן להנהלת החברה חשוב לדאוג לרווחה שלהם כדי שיהיו שבעי רצון. זו הסיבה שיש מדי פעם ימי גיבוש, מחלקים מתנות בחגים וגם במועדים רבים נוספים ומקדישים חשיבה רבה לעובדים. לכן אחד הרעיונות שגרמו לשביעות רצון רבה של העובדים הוא הסעות עובדים במודיעין.

אפשר לראות שכתוצאה מכך העובדים הרבה יותר רגועים, שלווים וחייכניים. זאת לעומת עובדים עצבניים שמאחרים בכל יום ומגיעים כעוסים לאור הזמן הרב שבו הם שהו בפקקי התנועה. התסכול היה עצום כיוון שברוב המקרים מקום העבודה אינו כה רחוק ממקום המגורים, אך אף על פי כן הנסיעה ארכה שעה או שעה וחצי במקום רבע שעה כשהכביש פנוי.

שאלות ותשובות

אנחנו חושבים לבציע לעובדים הסעות, איך מתחילים פרויקט כזה?

השלב הראשון הוא לשוחח אתנו, אנחנו ניתן לכם טיפים כדי לבצע סריקה של מקומות המגורים של העובדים וכך ליצור רשימה של עובדים להסעות.
· בהתאם לכמות העובדים שגרים בכל עיר ובכל שכונה, נציע לכם מערך של קווי הסעה שיעבור בכל היישובים הנחוצים.
· נקבע נקודות איסוף או פיזור בנקודות מרכזיות שנוחות להגעה כמו תחנות האוטובוס המפוזרות בעיר, בבית הספר, בקניון או בכל נקודה אחרת שבה נוח לאוטובוס לעצור.
· יהיו קווים שיבוצעו באמצעות אוטובוסים כיוון שיש בהם עובדים רבים וגם קווי נסיעה עם עובדים בודדים שיוסעו באמצעות מיניבוסים קטנים.
· יש היערכות ויש תקופת הסתגלות של הסעות עובדים במודיעין אך אלו דברים שמתרחשים במהירות וביעילות.

איך עובדת התקשורת בין החברה לבין חברת ההסעות לגבי שינויים יום יומיים?

יש לנו מערך תקשורת יעיל באמצעות קבוצת הווטס אפ ובה מעבירים הודעות על שינויים כמו עובדים שלא יגיעו בהסעה בבוקר, עובדים שעזבו, עובדים חדשים שמצטרפים לקווי ההסעה ועוד. מנהל המערך עוקב אחר השינויים ובמידת הצורך הוא משנה את כלי התחבורה בכל קו לרכב גדול או קטן יותר.

יש אפשרות לראות איך מערך ההסעות עובד בפועל?

אתה מוזמן ליצור אתנו קשר ונצרף אותך לאחת ההסעות ביום הנוח לך, כדי שתתרשם מהיעילות הרבה של קווי ההסעות.

ריכזתי את מלוא המידע של העובדים בחברה שלנו ואשמח לקבל הצעת מחיר.

השאר כאן את פרטיך כולל כתובת מייל ונעביר לך הצעת מחיר בהקדם.

 

העידן החדש כבר כאן וזה הזמן לעשות צעד למען העובדים ולתאם עבורם הסעות. דברו אתנו ונשמח להעניק לכם שירות איכותי ומקצועי. 

אולי יעניין אותך גם:

Inner page top right section

*
*
*
אנא מלא פרטיך

Inner video popup section

Inner page banner popup section

Inner page FB section

בואו לפגוש אותנו בפייסבוק