Fraud Blocker

הסעות עובדים באריאל

הסעות עובדים באריאל

24.10.22

תושבי אריאל שעובדים באזורים הסמוכים לעיר וגם מחוץ לקו הירוק מבזבזים שעות עבודה יקרות בפקקי התנועה ובעומסים הקיימים בכל כבישי הסביבה. לאור ההפסד הכספי העצום לכל חברה עקב האיחורים של העובדים, החליטו חברות רבות לבצע מהלך של הסעות עובדים באריאל כדי לסייע הן לעובדים והן למקום העבודה.

הסעות עובדים באריאל

יש כמה אלמנטים בסיסיים בהקמה של קווי הסעות לעובדים. יש לבצע פילוח של מקומות המגורים כדי לבדוק היכן גרים רוב העובדים ולדאוג להם להסעה. כמה גרים בכל שכונה ובמרכז העיר. אומנם מדובר באותה העיר אך יש מרחקים בין השכונות ולכן על פי כמות העובדים בכל אזור, מחליטים על החלוקה הלוגיסטית.

  •         מיניבוס לכל שכונה אם יש בה הרבה עובדים.
  •         מיניבוס לשתי שכונות יחד.
  •         אוטובוס אחד שעוצר בכמה נקודות במרכז העיר ואוסף כמות גדולה של עובדים.

מרחקי נסיעה למקום העבודה

חברות העוסקות בתחומים רבים ובעיקר חברות היי טק אשר המטה שלהן ממוקם בירושלים, מודיעין, אזור התעשייה ברקן, כפר סבא, ראש העין ונקודות נוספות על המפה, הבינו כי קיים ערך מוסף עצום לעובדה שיהיו הסעות עובדים באריאל. לכן הם ביצעו תהליך של סיווג ומיון, כדי למצוא את הקווים הנוחים ביותר לאיסוף בבוקר ולפיזור של העובדים אחר הצהרים.

תיאום עם חברת ההסעות

לאחר שהנהלת כל חברה בדקה את כמות העובדים שגרים באריאל ויש להם נתונים מדויקים של המיקום, הם פונים לחברת ההסעות כדי לקבל הצעת מחיר, לוודא שקיימת זמינות של כלי תחבורה מתאימים ושל נהגים מקצועיים לשעות הנחוצות. כל נהג מקבל רשימה מפורטת על כל העובדים בכל קו נסיעה כולל כתובת ופרטי הטלפון הסלולרי של כל אחד מהם.

הגורמים הרלוונטיים מבצעים סיור בשטח וקובעים מהן נקודות האיסוף המרכזיות הנוחות ביותר כמו לדוגמה בכניסה לבית הספר, או בתחנות האוטובוס שפזורות לאורך הכבישים הפנימיים בעיר. כל עובד מקבל את השיוך שלו לתחנת האיסוף וההורדה שהיא הקרובה ביותר לביתו ואת השעה שבה בכל בוקר עליו להמתין להסעה.

הסעת עובדים בפועל

הימים הראשונים הם ימי הסתגלות לנושא הסעות עובדים באריאל, אך מהר מאד כל העובדים נכנסים לסדר שנקבע מראש וכולם ממתינים בזמן להסעה בכל בוקר. הם גם מאד מרוצים מהעובדה שהם מגיעים בזמן למשרד לאור הנסיעה בנתיבי התחבורה הציבוריים אשר מקצרת את זמן הנסיעה. בנוסף לכך הם מרוצים מכך שהם מצליחים להגיע בזמן כדי לאסוף את ילדיהם מהגנים ומהצהרונים אחר הצהרים, לעומת התקופה הקודמת שבה הם איחרו לעיתים תכופות בגלל עומסי התנועה.

היתרונות של ההסעות בפן העסקי

העובדה שיש הסעות עובדים באריאל מוסיפה שעות עבודה רבה במשרדים. כאשר מבצעים תחשיב של שבועות, חודשים ושנים, מדובר בכמות עצומה של שעות עבודה שעד עתה היו הפסד לחברה.

מעבר לכך העובדה שיש לעובדים חצי שעה או שעה של נסיעה משותפת בכל בוקר מובילה לכך שבדרך כלל רובם כבר עסוקים בענייני עבודה, הם מבצעים שיחות טלפוניות חשובות, עונים למיילים, מטפלים בהודעות ווטס אפ וכך מקדמים הליכי עבודה, כדי שהעובדים שלהם לא ימתינו עד הגעתם בפועל למשרד.

העובדה שכולם נמצאים יחד יוצרת לעיתים קרובות חשיבה משותפת וסיעור מוחות על נושא עסקי מסוים ומובילה את העובדים לרעיונות יצירתיים שחשובים לעסק.

לנהוג כל יום בפקקים זה סבל לנהגים. הם מגיעים למקום העבודה כשהם עצבניים וחסרי סבלנות אחרי שעה או שעה וחצי בדרכים. לעומת זאת אם הם מגיעים בהסעה הם סומכים על הנהג המיומן ונהנים מזמן מנוחה או זמן שמנותב לנושאים הקשורים לעבודה השוטפת, עם החברים לעבודה. אפשר לראות את השינוי המהותי בהתנהגות של העובדים, הם הרבה יותר רגועים, סבלניים, מצליחים להתרכז והעבודה שלהם היא הרבה יותר איכותית ויעילה.

היתרונות של ההסעות בפן הפרטי

כאשר יש הסעות עובדים באריאל, הרכב הפרטי נשאר בחניה לאורך רוב שעות היום ואין בו שימוש. כך כל עובד חוסך כספים רבים על דלק, טיפול במוסך, בלאי, ביטוח ועוד. אם העובד אינו זקוק לרכב אחר הצהרים כדי להסיע את ילדיו לחוגים או לסידורים שונים, הוא יכול למעשה לוותר על הרכב. יש משפחות שהחליטו שהם יתמרנו עם רכב משפחתי אחד וכך הם מוכרים את אחד הרכבים.

בעידן של יוקר מחיה, החיסכון בהוצאות החודשיות הוא נושא אקוטי ולכן הדבר מרגיע מאד את העובדים והם מאד מרוצים מהעובדה שבזכות הסעות עובדים יש להם יותר כסף פנוי בכל חודש.

הסעות לעובדי המשמרות

יש עובדים רבים שמקום העבודה שלהם פעיל 24 שעות ביממה. זה קורה במפעלים, בבתי חולים בשדה התעופה ובמקומות נוספים. במקרים הללו הסעות עובדים באריאל מבצעים הסעות שלוש פעמים ביום על פי חלוקת המשמרות. לאור זאת מדובר בדרך כלל במיניבוסים קטנים שיש בהם כמה מושבים בודדים או עד 15 מושבים. הנהג אוסף את אנשי המשמרת מביתם ומסיע אותם למקום העבודה שלהם.

שם הוא ממתין לאנשי המשמרת שהסיע כמה שעות קודם לכן וכעת הם סיימו את שעות העבודה שלהם. לכן הוא ממתין לכל הצוותים ומסיע כל אחד מהעובדים לביתו במיוחד כשמדובר בשעות הלילה.

תקופה של ניסוי בנושא ההסעות

יש חברות שמחליטות מראש על הפעלת הסעות עובדים באריאל למשך כמה חודשים כדי לראות את הערך המוסף של החברה, של העובדים ואם יש שינוי בעומסים בכבישים. ברוב המקרים היתרונות עולים פי כמה על החסרונות ולכן כל מקומות העבודה מעדיפים להמשיך בסידור זה לרווחתם של העובדים.

שאלות ותשובות

 

כדי לתאם שירותי הסעה מעיר או מכמה ערים האם יש מינימום של עובדים בכל קו?

ברגע שיש כמה עובדים בשכונה, כמו לדוגמה 10-5 עובדים, אפשר לתאם את קווי ההסעות.
ההסעות נמדדות על פי כמות הקווים בסך הכול וברור שיש אזורים שיש בהם הרבה עובדים כמו בערים גדולות ויש יישובים עם מעט עובדים.

מהן העלויות של קווי הסעה לעובדים?

יש כמה פרמטרים שמובילים לעלויות הכלליות, כמו כמות העובדים ומרחקי הנסיעה בכל יום.
השאר כאן את פרטיך ונציג מיומן שלנו ישמח להיות אתך בקשר ולהעניק לך את מלוא המידע.

האם יש מקרים שבהם אתם מבצעים קווי הסעה משתי ערים קרובות?

מצב זה קורה הרבה פעמים כאשר יש שכונות צמודות וכל אחת שייכת לעיר אחרת כמו לדוגמה הוד השרון וכפר סבא, או גבעתיים ורמת גן.
המסלולים הקבועים מתוכננים על פי נוחות הנסיעה בשתי הערים הללו וכך כולם נוסעים יחד לעבודה.

מה קורה במקרים של תוספת עובדים לקווי הנסיעה?

יש לנו סדרן עבודה שמנתב את כלי התחבורה המתאימים לכל קו של הסעות. יש לדווח לו מראש על כל שינוי כך שיהיו מקומות ישיבה לכל העובדים.
יש לדוגמה קווים של 10 עובדים שמתבצעים במיניבוס של 15 מקומות ולכן יש כמה מקומות נוספים לעובדים חדשים.
אך אם מגיע לאסוף אותם באופן קבוע מיניבוס של עשרה מקומות, לא יהיה מקום לעובדים חדשים. במקרה הזה הסדרן ידאג שבקו הזה יבוצע שינוי ומעתה ואילך יגיע מיניבוס של 15 מקומות.

 

כדאי לכם ללמוד מהחברות הגדולות במשק שהגיעו למסקנה כי הנחיצות של ההסעות לעובדים היא פתרון מצוין בעידן העכשווי. השאירו את הפרטים שלכם ואיש הקשר שלנו ישוחח אתכם בהקדם.

אולי יעניין אותך גם:

Inner page top right section

*
*
*
אנא מלא פרטיך

Inner video popup section

Inner page banner popup section

Inner page FB section

בואו לפגוש אותנו בפייסבוק