Fraud Blocker

הסעות עובדים באופקים

הסעות עובדים באופקים

06.06.23

תושבי אופקים עובדים באזור התעשייה בעיר אך גם בחברות היי טק וחברות נוספות שמשרדיהן ממוקמים בבאר שבע ובקיבוצים בסביבה. עומסי התנועה באזור הובילו את ההנהלות לחפש פתרונות לעובדים, כדי שהם יגיעו בשעה הנכונה למקומות העבודה ולא ייאלצו להימצא שעות על גבי שעות בכל יום ברכב שלהם בדרכם למשרד.

הסעות עובדים באופקים

העיר אופקים התפתחה מאד בשנים האחרונות ולכן יש בה ריכוז של עובדים רבים הזקוקים להסעות מדי יום. בעת תכנון קווי ההסעות בוחן הגורם האחראי בחברה כמה מהעובדים גרים בעיר ובאילו שכונות. המטרה היא לתכנן קו אחד או כמה קווים בהתאם לצורך, לכמות העובדים ולמקומות המגורים שלהם.
בבדקה המעמיקה בנושא זה, אפשר לראות שיש לדוגמה שלוש שכונות שממוקמות זו לצד זו, בן גוריון, הרי"ף ושכונת שפירא ולכן על פי כמות הנוסעים יש אפשרות שאוטובוס אחד יבצע מסלול פנימי בתוך השכונות ולאחר מכן ימשיך לכיוון מקום העבודה.

מעבר לכך קו נוסף ישרת את כל העובדים שגרים בשכונת מישור הגפן ובמרכז העיר ולעיתים גם קו זה יבוצע באמצעות אוטובוס, או לחלופין באמצעות מיניבוס.
מתכנני קווי הסעות עובדים באופקים מביאים בחשבון שיש תנופת בנייה בעיר ונבנות שכונות חדשות ולכן בקרוב קיימת סבירות גבוהה שכמות העובדים תגדל ולכן יהיה צורך להאריך את קו ההסעות גם לשכונה הדרומית, או לחלופין לתאם קו נוסף לתושבי העיר.

חשיבה על מערכת היסעים לעובדים

חברה שמעוניינת לקדם תהליך של הסעות לעובדים, בוחנת בשלב ראשון את מיקומי המגורים של כל העובדים שגרים ברדיוס הקרוב וגם אלו שגרים ברדיוס רחב יותר. בהתאם לכך האחראים לכך מגיעים למסקנות לגבי כמות העובדים שיש להסיע ובכמה קווי הסעות מדובר. המגמה היא ליצור קו הסעות לכל עיר, לכל שכונה או יחד לשתי ערים צמודות וכל זאת על פי כמות העובדים בכל קו הסעות מתוכנן.

המטרה היא שזמן האיסוף יהיה קצר כדי שמשך הנסיעה יהיה קצר באופן משמעותי הרבה יותר מהנסיעה באמצעות רכב פרטי.

שילוב של קווי הסעות בעיר

לחברת ההסעות יש צי רכב גדול ולכן יש אפשרות לתמרן בין כלי התחבורה ולהתאים אוטובוס גדול לשכונות שיש בהן עובדים רבים ומיניבוסים שהם קטנים יותר לשכונות קטנות יותר. מעבר לכך בכל עת יש אפשרות לבצע שינויים וזאת אם מצטרפים עובדים ולכן יש צורך לדוגמה במיניבוס גדול יותר או לחלופין אם יש כמה עובדים שהפסיקו לעבוד, אפשר לבצע את הסעות עובדים באופקים באמצעות מיניבוס גדול במקום באוטובוס.

היתרונות של הסעות לעובדים

עומסי התנועה מכבידים מאד על העובדים ביום יום, במקום להגיע למשרד בזמן הם מאחרים כמעט כל יום, הנסיעה הופכת לקשה הרבה יותר ולכן הם גם מגיעים למקום העבודה עצבניים וחסרי חיוניות. כאשר הדבר נמשך יום אחר יום, חייבים למצוא לכך פתרון הולם.

ריבוי האיחורים יוצר מצב שבו העובדים אינם מצליחים להגיע בזמן לישיבות חשובות במשרד. חלק מהם מתחברים לזום תוך כדי נהיגה ואין אפשרות להתרכז גם בכביש וגם בנושאים האקוטיים בכל מפגש. זו הסיבה שההנהלות בחברות רבות החליטו ליישם את קווי הסעות עובדים באופקים ולמקומות נוספים ברחבי הארץ וכך להעניק לעובדים שקט נפשי.

כבישים לתחבורה ציבורית

אחד היתרונות המשמעותיים של הסעות עובדים באופקים הוא שרכבי ההסעות נוסעים בנתיבי התחבורה הציבוריים כמו בכניסה לבאר שבע. בזכות יתרון משמעותי זה הנסיעה היא הרבה יותר מהירה וזמן הנסיעה הוא קצר באופן מהותי ביותר.

זוהי הקלה משמעותית לעובדים הן בדרך למשרד וגם אחר הצהרים כאשר הסעות עובדים באופקים יוצאות מהמשרד ומסיעות את העובדים לביתם. סוף סוף העובדים מגיעים בשעות סבירות ללא עיכובים וכך הם יכולים ליהנות מזמן איכות עם משפחתם בשעות הפנאי שלהם.

שינויים כלכליים לאור השימוש בהסעות

עד עתה העובדים נסעו הלוך ושוב בכל יום באמצעות הרכב הפרטי שלהם. אך עם ההפעלה של הסעות עובדים באופקים, הם משאירים את רכבם בבית ועולים להסעה. לאור זאת הם חוסכים סכומי כסף משמעותיים בכל חודש בעיקר עבור דלק. מעבר לכך גם התכיפות של ההגעה למוסך יורדת ולכן סך ההוצאות החודשיות של כל משפחה בסעיף התחבורה מצטמצם מאד.

יש משפחות שאף הגיעו למסקנה שהן יכולות לוותר על אחד הרכבים המשפחתיים לאור השינוי באופציית התחבורה ולכן החיסכון החודשי שלהם הוא מאד מהותי והן לא משלמות ביטוח רכב, עלויות מוסך, דלק ועוד. מעבר לכך הן נהנות מהכספים שהן מקבלות עבור מכירת הרכב.

תיאום מסלולי ההסעה

הסעות עובדים באופקים עוברות בשכונות השונות בנתיב של קווי התחבורה הציבורית ולכן העובדים ממתינים בתחנות האוטובוס לאורך מסלול זה. הנהג עוצר בכל אחת מהתחנות ואוסף את כל העובדים שממתינים בתחנות במועד שנקבע. או לחלופין כל העובדים ממתינים בנקודה מרכזית בשכונה כמו בכניסה לבית הספר, אם יש שם מפרץ חניה שהוא נוח לעצירה של האוטובוסים.

יעילות בעבודה השוטפת

הנסיעה המשותפת של העובדים היא נעימה ומעבר לכך נוצרים קשרים חברתיים לאור פרקי הזמן שהם נמצאים יחד בכל יום בדרך לעבודה ובדרך חזרה. מעבר לכך רבים מהם מנצלים את זמן הנסיעה כדי לקדם מהלכים שונים הקשורים לעבודה, עונים על מיילים, מנהלים שיחות טלפוניות, או מתכתבים בווטס אפ. מדובר בצעדים שמייעלים ומקדמים מאד את העבודה וכך קיים ניצול מיטבי של זמן הנסיעה.

שאלות ותשובות

מתוך הניסיון שלכם, מהם השינויים שהתרחשו בכל עסק מאז שבוצע המעבר להסעות עובדים?

הצעד הזה יצר שינויים רבים וכולם טובים:
1.העובדים מגיעים למקום העבודה בכל בוקר עם חיוך רחב והם כבר לא עצבנים וכועסים כפי שהיה בעבר לאור הקושי הרב בדרכים.
2.העבודה הרבה יותר יעילה כי היא מתחילה בזמן ההסעה ולכן התפוקה הכללית היא הרבה יותר גבוהה.
3.נוצרים קשרים אישיים בין העובדים ובמיוחד בין המשפחות שגרות בסמוך זו לזו.
4.העובדים מגיעים בזמן הן לעבודה והן הביתה אחר הצהרים.
5.שימוש בהסעות יוצר חיסכון כספי ניכר ביותר לכל משפחה ובעידן שבו יוקר המחיה הוא גבוה, מדובר בצעד שמסייע מאד לכל משפחה.

אם אנחנו מעוניינים בחמישה קווי הסעות באזור רעננה, תוך כמה זמן אפשר לתאם זאת?

הנעת מהלך זה היא די מהירה. לאחר שנקבל מכם את מלוא המידע לגבי כמות העובדים ונתאם את המסלולים המתאימים והיעילים ביותר, אפשר להתחיל תוך כשבועיים לבצע את ההסעות בפועל.
ייקח כמה ימים עד שכל העובדים יבינו את תהליך האיסוף והפיזור, נקודות המפגש השונות והשעות שבהן עליהם להימצא בנקודה שנקבעה, אך מהר מאד תהיה רוטינה קבועה.

מהן העלויות של קווי הסעות, הצורך שלנו הוא בארבעה קווי הסעות יומיים של מיניבוסים שיצאו מהערים אור יהודה, יהוד, גבעתיים ורמת גן לכיוון פתח תקווה.

נשמח לתת הצעת מחיר מפורטת אך אנו זקוקים למידע נוסף.
לכן נשמח לשוחח או להיפגש אתכם כדי לקבל את מלוא המידע ולהעניק לכם שירות מיטבי.
השאירו כאן את הפרטים שלכם ונשוחח בהקדם.

האם אתם מפעילים גם שירות ייעודי לשדה התעופה?

כן. יש ברשותנו מיניבוס מרווח וייחודי VIP שהוא מיועד להסעות מסוג זה, הן של עובדים שאמורים להגיע או לחזור משדה התעופה והן עבור אנשי עסקים מחו"ל שמגיעים לישראל ויש להסיע אותם מנקודה לנקודה.

יישום של קווי הסעות מעניק איכות חיים לכל עובד. נשמח להציע גם לכם שירות יוצא דופן זה לרווחתם הן של העובדים והן של ההנהלה

אולי יעניין אתכם גם: הסעות לאירועים | הסעות עובדים לאילת

אולי יעניין אותך גם:

Inner page top right section

*
*
*
אנא מלא פרטיך

Inner video popup section

Inner page banner popup section

Inner page FB section

בואו לפגוש אותנו בפייסבוק